Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Autoryzowany partner InsERT

CompuSoft - ponad 20 lat specjalizacji w sprzedaży i wdrażaniu oprogramowania firmy InsERT

Szkolenia, wdrożenia, serwis

♦ Przeprowadziliśmy tysiące wdrożeń i szkoleń użytkowników i serwisantów InsERT
♦ Napisaliśmy setki raportów i rozszerzeń funkcjonalnych programów InsERT
♦ Jesteśmy Partnerem NAVIREO - sprzedajemy i wdrażamy system klasy ERP firmy InsERT.

Dyplomy Serwisanckie linii InsERT GT oraz InsERT nexo:

♦ Subiekt
♦ Gestor
♦ Rachmistrz
♦ Rewizor
♦ Gratyfikant

Demo programów InsERT

Aktualności

Subiekt Sprint 2 – Przyspiesz ze sprzedażą na wiosnę

05.04.2017

Do 30 kwietnia Subiekt Sprint 2 dostępny w promocyjnej cenie – zarówno sam program, jak i rozszerzenia o dodatkowe stanowiska. Tym razem połączyliśmy go w paczki różnej wielkości, by oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna.

Czytaj dalej »

Nowy mikroSubiekt 5.0 – z nim wystawisz faktury dla JST

05.04.2017

Dostępny jest już mikroSubiekt 5.0. Z tą wersją użytkownicy mogą wystawiać dokumenty sprzedaży zgodnie z nowymi zasadami centralizacji rozliczeń VAT w jednostkach samorządu terytorialnego. To główne, ale nie jedyne ulepszenie.

Czytaj dalej »

Office 365 – Twój biznes na wyższym poziomie za 365 zł

05.04.2017

Office 365 – Twój biznes na wyższym poziomie za 365 zł

Prowadzisz projekty wspólnie z innymi i dzielisz się z nimi dokumentami, chcesz mieć dostęp do aktualnych plików w pracy i w domu – Office 365 Business ma wszystko, czego potrzebujesz. Od 20 marca do 31 maja 2017 w ofercie Insertu w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Czytaj dalej »

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) w pigułce

17.02.2017

System InsERT GT ewidencjonuje następujące rodzaje plików JPK:

* JPK_VAT - Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT
* JPK_FA - Faktury VAT
* JPK_MAG - Magazyn
* JPK_KR - Księgi rachunkowe
* JPK_WB - Wyciąg bankowy
* JPK_PKPIR - Podatkowa księga przychodów i rozchodów
* JPK_EWP - Ewidencja przychodów

Przygotowanie plików JPK związane jest z następującymi sytuacjami:

1. Obowiązkowe, comiesięczne wysyłanie danych z ewidencji VAT w plikach w formacie JPK_VAT, które obejmuje firmy duże, małe i średnie (mikroprzedsiębiorcy będą mieli ten obowiązek od 2018 r.). W programie do obsługi tego scenariusza jest przeznaczony moduł e-Sprawozdawczość JPK_VAT).

2. Kontrole skarbowe, którym może być poddany podatnik, a które mogą obejmować dane nie tylko z zakresu ewidencji VAT, ale znacznie szersze (np. faktury, magazyn, księgi handlowe, wyciągi bankowe i wiele innych). Z sytuacją tą mogą być związane wszystkie rodzaje plików. W programie do obsługi tego scenariusza jest przeznaczony moduł e-Kontrole podatkowe. Można w nim generować pliki za dowolne (np. kilkumiesięczne) okresy. Na podstawie doniesień medialnych do tej pory kontrole US z nakazem dostarczenia JPK były stosunkowo rzadkie.


Oczywiście nie w każdym programie da się wygenerować każdy rodzaj pliku. Moduł e-Kontrole podatkowe generuje następujące rodzaje plików w zależności od programów:

Subiekt GT: JPK_FA; JPK_MAG; JPK_WB;
Rachmistrz GT: JPK_VAT; JPK_PKPIR; JPK_EWP;
Rewizor GT: JPK_VAT; JPK_KR; JPK_WB;
Gestor GT i Gratyfikant GT: nie generują JPK.

Szczególnego omówienia wymaga plik JPK_VAT, który jest związany z sytuacją nr 1. Pomimo, że może on być generowany w module e-Kontrole podatkowe, to użytkownicy, którzy chcą wysyłać obowiązkowy comiesięczny plik, nie powinni z e-Kontroli korzystać. Obowiązkowo muszą iść do e-Sprawozdawczość JPK_VAT, który to moduł po pierwsze obsługuje wysyłkę plików za okresy miesięczne, a po drugie, wysyła dane na zupełnie inną bramkę.

W programach Rachmistrz GT, Rewizor GT źródłem danych dla pliku JPK_VAT są ewidencje VAT. Wygenerowany plik JPK_VAT w wersji 2 jest w swej strukturze ściśle skorelowany z deklaracją VAT-7(17). W programach Rachmistrz GT i Rewizor GT można na pliku JPK_VAT zrealizować jeszcze kilka dodatkowych scenariuszy, szczególnie przydatnych w biurach rachunkowych:

* Wczytanie danych do ewidencji VAT sprzedaży na podstawie pliku JPK_VAT.
Jest to przydatne wtedy, gdy klient biura w swoim systemie obsługującym sprzedaż generuje JPK_VAT. Biuro może wówczas z tego pliku zasilić ewidencję VAT sprzedaży u siebie, wprowadzić dane kosztowe i następnie wygenerować już pełny JPK_VAT, który zostanie wysłany.
* Scalanie plików JPK_VAT.
Operację tę można zastosować w kilku sytuacjach: podstawowe przeznaczenie to scalanie w biurach rachunkowych plików JPK_VAT wygenerowanych przez program księgowy z plikami zawierającymi dane sprzedażowe dostarczone przez podatnika. Inny scenariusz to konsolidacja danych JPK_VAT dla firm wielooddziałowych.

W Subiekcie GT istnieje moduł e-Sprawozdawczość JPK_VAT. Umożliwia on generowanie plików JPK_VAT (głównie na potrzeby wysyłki tych danych do biura). Moduł jest zabezpieczony aktywnym abonamentem - korzystanie z niego nie będzie możliwe, jeśli użytkownik nie będzie posiadał aktywnego abonamentu na ulepszenia. Źródłem danych dla pliku JPK_VAT w Subiekcie GT jest zestawienie Rejestr VAT sprzedaży.

Łatwo jest, szczególnie w przypadku Subiekta, mylić pliki JPK_VAT i JPK_FA. Generalnie i jeden i drugi plik zawierają dane z dokumentów sprzedaży, jednak mają całkowicie różne formaty. Na razie wydaje się, że programy InsERT obsługują wszystkie istotne scenariusze związane w JPK_VAT i przez to, że jest to plik obowiązkowy, staje się on pewnym standardem. Jeśli chodzi o JPK_FA to oczywiście Subiekt umie go wygenerować (moduł e-Kontrole), ale dodatkowe scenariusze związane z obsługą tego pliku (np. wczytanie na jego podstawie danych do księgowości) InsERT także opracuje.

X

Jednolity Plik Kontrolny

08.07.2016

Jednolity Plik Kontrolny
Nadchodzi elektroniczna kontrola podatkowa (więcej...) 

Autoryzowany partner InsERT

Rolą Autoryzowanego Partnera InsERT jest opieka nad regionalną siecią Partnerów. API jest odpowiedzialny za nawiązywanie kontaktów i wsparcie firm zainteresowanych współpracą w zakresie dystrybucji programów Insertu. CompuSoft otrzymał od firmy InsERT wyróżnienie API Roku w latach 2010, 2014 i 2015.
Witryna stworzona na platformie